Łańcuszek do okularów słonecznych to praktyczny i modowy gadżet. Jak zrobić go samodzielnie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Łańcuszek do okularów słonecznych to praktyczny i modowy gadżet. Jak zrobić go samodzielnie?

Zdarzyło Ci się kiedyś zgubić ukochane okulary przeciwsłoneczne? A może spadły Ci z głowy, gdy robiłaś zdjęcie i roztrzaskały się lub wpadły w miejsce, skąd nie mogłaś ich wyciągnąć? W takich przypadkach przydaje się łańcuszek do okularów. Tak się składa, że ostatnio to także bardzo popularny, modowy gadżet. Gwiazdy i influencerzy noszą je klasycznie na karku lub zwisające luźno z przodu, niczym kolczyki lub naszyjnik zawieszony na okularach. Możesz taki łańcuszek łatwo wykonać w domu.

Prosty i elegancki

Wykorzystaj dowolny złoty lub srebrny łańcuszek, który masz już w domu (pamiętaj jednak, że nie może być za krótki) Może być gładki, z samymi ogniwami, bądź ozdobiony perełkami, kamyczkami i innymi koralikami, a nawet z zawieszką.

Oprócz tego będziesz potrzebować:

 • pojedyncze ogniwa
 • gumki do okularów
 • szczypce

Umieść pojedyncze ogniwa na końcach łańcuszka przy pomocy szczypiec. Następnie przytwierdź do nich gumki do okularów mocno je zaciskając. I gotowe!

Z koralików według własnego projektu

Tym razem masz szansę wykonać swój łańcuszek od początku do końca samodzielnie. Możesz postawić na formę elegancką, wykorzystując moden perełki lub kolorową w stylu boho Wybór należy do Ciebie.

Do tego celu będą Ci potrzebne:

 • linka stalowa, żyłka lub sznurek
 • pojedyncze ogniwa małe i duże (ewentualnie)
 • gumki do okularów
 • dowolne koraliki, perełki, kryształki, chwosty, ozdoby wedle uznania
 • szczypce

Nawlecz wybrane elementy w dowolnej konfiguracji. Na końcach linki umieść pojedyncze ogniwa lub przymocuj je bezpośrednio do gumek do okularów. Możesz również zamontować na końcu linki duże ogniwo i przyczepić po obu stronach dodatkowe, krótsze linki. W ten sposób stworzysz coś na wzór kolczyków/breloczków, a tym samym dodatkowy element dekoracyjny. Na rynku można również spotkać okulary przeciwsłoneczne z wyłącznie taką krótką wersją łańcuszków. Nosi je między innymi Izabela Janachowska. Możesz się zainspirować tym trendem i stworzyć również coś takiego.

Z plecionych sznurków

Dla odmiany możesz postawić na lżejszą materiałową wersję. Wykonaj łańcuszek do okularów ze sznureczków, które zapleciesz według uznania (możesz również dodać do nich „ścieg” z koralikami) dokładnie w taki sposób, w jaki zaplata się modne dziś bransoletki.

Będą Ci potrzebne:

 • sznureczki do zaplatania w wybranym kolorze
 • gumki do okularów (wedle uznania)
 • koraliki, perełki, kryształki (ewentualnie)

W zależności od Twojego wybory zaczem na okularach może być pętelka ze sznureczków lub specjalistyczne gumki (to rozwiązanie jest bardziej stabilne). Wykonaj pętelkę i umieść na niej gumkę do okularów (lub nie) i zapleć sznureczki wedle uznania. Kończąc łańcuszek wykonaj taką samą końcówkę. Gotowe!

Przeczytaj też: Jak samemu stworzyć modną biżuterię z muszelek? Instrukcja krok po kroku

Zdjęcie główne: Jeremy Moeller/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*