Jak zrobić stylową kapę na łóżko? Oto instrukcje krok po kroku

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zrobić stylową kapę na łóżko? Oto instrukcje krok po kroku

Wnętrze domu, a przede wszystkim wnętrze sypialni, powinno być dobrze urządzone. Spędzając cały dzień w pomieszczeniu, które nam się podoba wizualnie, będziemy szczęśliwi i pozytywnie nastrojeni. W tym artykule podpowiadamy, jak zrobić stylową kapę na łóżko, która doda sypialni uroku i będzie oryginalna.

Przeprowadź metamorfozę na swojej starej kapie!

Aby nadać stylu swojej sypialni, wcale nie musisz wydawać fortuny. Na dobrą sprawę nie musisz wydawać ani grosza, bo wystarczy, że odnowisz przedmiot, który posiadasz. Możesz to zrobić na wiele sposobów. Jednym z nich jest oczywiście zmiana koloru. Na rynku jest dostępnych wiele barwników do ubrań i materiałów, dzięki nim stworzysz kapę w zupełnie innym kolorze niż pierwotny. Kolejnym patentem na starą kapę jest naszycie na nią ozdobnych elementów, na przykład cekinów. Możesz również zmienić jej kształt przy użyciu nożyczek i maszyny do szycia. Sposobów jest wiele, a limitem jest jedynie wyobraźnia!

Wykorzystaj koc o jednolitym kolorze

Jeżeli jesteś osobą kreatywną, wyobraźnia wręcz Cię ponosi i chcesz zrobić coś samemu, proponujemy zakup klasycznej kapy w jednolitym kolorze. Powinna być niezbyt droga, więc nie musisz się martwić, że nadszarpnie Twój budżet. Teraz możesz wziąć się do pracy!

Najpierw przemyśl, w jakim stylu ma być kapa. Chcesz postawić na coś klasycznego, a może bardziej ekstrawaganckiego? Jeżeli umiesz haftować, to świetnym pomysłem będzie wyhaftowanie oryginalnych wzorów. Mogą to być kwiaty, napisy lub cokolwiek innego, co przyjdzie Ci do głowy. Warto przemyśleć opcję zakupu gotowych naszywek lub farb do materiału, które dadzą Ci nowe możliwości. Gwarantujemy, że taka własnoręcznie ozdobiona kapa zrobi wrażenie na Twoich bliskich!

Połącz kilka materiałów w jedno!

Jest to pomysł dla tych z Was, które cechuje odwaga, ponieważ to coś szalonego! Stwórz kapę, która będzie odzwierciedlała wszystkie kolory tęczy. Do tego celu będziesz potrzebować kilku materiałów w różnych odcieniach. Jeżeli je nabędziesz, musisz pomyśleć, jaką formę ma przybrać kapa. Czy chcesz, by była w paski, kratki czy może o nierównych kształtach? Sposób, który wybierzesz, podpowie Ci, jak masz wycinać materiały. Teraz tylko będziesz musiała połączyć je ze sobą maszyną do szycia, obrębić i gotowe! Takiej kapy nie wstydziłby się nawet znany projektant!

A może chcesz wykonać kapę samodzielnie od podstaw?

Jeżeli chcesz, aby Twoja kapa była wykonana przez Ciebie od początku do końca, zrób ją na drutach! Oczywiście tylko wtedy, gdy robótki ręczne to coś, co lubisz i potrafisz robić. Jest to zdecydowanie najbardziej pracochłonny sposób ze wszystkich przez nas przedstawionych, ale też najbardziej efektowny. Co będzie potrzebne? Włóczka, druty, a przede wszystkim wolny czas i dużo zapału! Poświęcisz temu kilka dni, a nawet tygodni, ale uwierz – efekt pokaże, że było warto!

Zdj. główne: Jamie Bridge/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*