Wnętrze z pomysłem – ozdób łazienkę kwiatami

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wnętrze z pomysłem – ozdób łazienkę kwiatami

Kwiaty doniczkowe zazwyczaj stawiamy w salonach, sypialniach czy też kuchniach. Łazienka często jest pomijana, uważamy, że nie ma w niej wystarczająco miejsca lub po prostu, że nie ma takiej potrzeby. Okazuje się, że wielu kwiatom rosłoby się lepiej w bardziej wilgotnej, zacienionej łazience niż w słonecznym, przewiewnym salonie.

Należy określić warunki, jakie panują obecnie w Twojej łazience. Pod tym względem dobierz odpowiednie rośliny. Co ważne, większość z nich, poza aspektem dekoracyjnym, ma również właściwości oczyszczające powietrze. Zdecydowanie poprawią jakość życia w Twoim domu.

Storczyk

Falenopsis czy też ćmówka to jedna z najpopularniejszych odmian storczyków. Dostaniesz ją w sklepach ogrodniczych czy też supermarketach. W naturze zwykle rośnie w cieniu. Wymaga niewielkiej pielęgnacji.

Epipremnum złociste

Jest to roślina pnąca, w naturze występująca jedynie na jednej z wulkanicznych wysp Polinezji. Również bardzo popularna wśród domowych roślin doniczkowych. Jej jasne, zielone liście na długich pnączach powodują, ze najchętniej jest umieszczana wysoko, np. pod sufitem a pnącza poprowadzone są na sznurku lub żyłce. Kaskady liście stanowią niezwykłą dekorację wnętrza. Epipremnum jest bardzo łatwe w uprawie i uwielbia środowisko występujące w większości łazienek. Nie stawiaj jej bezpośrednio na słońcu i utrzymuj regularne nawodnienie. Możesz ją nawet zawiesić pod prysznicem.

Zielistka Sternberga

Zielistka to kolejny rodzaj rośliny o niskich wymaganiach pielęgnacyjnych. Dobrze radzi sobie w słabym świetle, dlatego należy ją chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Może bardzo dobrze rozwijać się w wilgotnej łazience, należy ją podlewać minimum dwa razy w tygodniu.

Bromelie

Rodzina roślin bromeliowatych (do której należy m. in. ananas) pochodzi z rejonów lasów tropikalnych Środkowej Afryki, Ameryki Centralnej i Południowej. Z pewnością nada łazience wyjątkowego wyglądu. W przeciwieństwie do większości zwykłych roślin doniczkowych bromelie mają nieco surowy, wręcz prehistoryczny wygląd dzięki swoim długim liściom i kolczastym kwiatem pośrodku. Kwitną bardzo długo, co nada Twojej łazience wyjątkowego akcentu kolorystycznego. Zazwyczaj uprawia się je w szklarniach, ale świetnie odnajdą się w jasnej i wilgotnej łazience.

Filodendron

Jeżeli Twoja łazienka nie ma dostępu do światła słonecznego lub ma go bardzo mało, nadal możesz w niej trzymać rośliny, takie jak Filodendron. Jest to roślina zwisająca, o pięknych liściach w kształcie serca na długich, cienkich łodyżkach. Potrzebuje regularnego podlewania. Podobnie jak Bromelie pomaga w oczyszczaniu powietrza.

Przeczytaj też: Co zrobić, żeby kwiaty w wazonie prezentowały się efektownie? Sprawdź

Zdjęcie główne: Huy Nguyen/ unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*