Jak odnowić stary stolik kawowy? 5 pomysłów redakcji

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak odnowić stary stolik kawowy? 5 pomysłów redakcji

Moda się zmienia, a wraz z nią zmieniają się style urządzania mieszkań. Kiedy zaczynamy się zastanawiać, co możemy zmienić w wystroju salonu, często przychodzi do głowy wymiana stolika kawowego. Ale czy na pewno trzeba to robić? Poznaj kilka sposobów na odmianę starego stolika w taki sposób, aby nadać mu nowe życie. 

1. Dokładnie wyczyść i wypoleruj mebel

Nic nie pomoże w poprawie wyglądu Twojego stolika bardziej, niż dokładne wyczyszczenie i wypolerowanie. W zależności od tego, z jakiego tworzywa jest on wykonany, przygotuj odpowiednie środki czystości. Stolik myj miękką ściereczką, aby uniknąć zarysowań. A polerowanie? Do tego najlepiej kupić specjalny środek. Znajdziesz go w sklepach meblowych oraz na ich stronach internetowych. 

2. Pomaluj go!

Malowanie mebli staje się coraz popularniejsze. Dzięki niemu niskim kosztem możesz uzyskać całkiem nowy wystrój w mieszkaniu. Jest również świetnym sposobem na odnowę stolika kawowego. Jeśli jest on biały, może spróbuj pomalować go na czarno? Zobaczysz, jak mebel od razu zyska nowe życie. Jeśli szukasz czegoś ekstrawaganckiego, pomaluj stolik farbą w odcieniu fuksji, turkusu czy żółci. Zwróci to uwagę każdego, kto Cię odwiedzi!

3. Brokat na stoliku doda mu elegancji!

Z czym kojarzy Ci się brokat? Nam z elegancją i nowoczesnością! Dlaczego więc nie tchnąć odrobiny błysku w stolik kawowy? Na rynku dostępne są farby o połyskującym, brokatowym wykończeniu. Sięgnij po jedną z nich i złap za pędzel. Zobaczysz, jak brokatowy stolik będzie się pięknie prezentował zarówno na tle białych, jak i ciemnych ścian Twojego salonu. Aż przyjemnie będzie się napić przy nim porannej kawy!

4. Zmień elementy, które umiejscowione są na stoliku

Stolik kawowy może stać pusty i czekać na przyniesienie filiżanki napoju lub też posiadać na sobie elementy dekoracyjne. Mogą to być kwiaty, serwetki, świeczki lub inne drobiazgi. Aby dać stolikowi drugie życie, wymień je całkowicie. Kup nową roślinę, połóż inną serwetkę i wybierz inny zapach świecy. Może w sklepie z elementami wystroju znajdziesz inne ciekawe akcesoria? Warto się rozejrzeć. Takie rozwiązanie może odmienić wygląd salonu.

5. Wykonaj rysunki na stoliku

Ten sposób odnowy stolika kawowego będzie najlepszy w przypadku, gdy jest on jasny, biały. Wybierz się do sklepu plastycznego i poproś o farby odpowiednie do malowania na powierzchni stolika. Kup również pędzle i inne akcesoria. Malowanie na meblach jest doskonałą rozrywką nie tylko dla dzieci, ale może też być pomysłem na spędzenie wolnego czasu z partnerem, przyjaciółką czy rodzicami. To rozwiązanie bardzo kreatywne i angażujące wyobraźnię. Jeśli posiadasz pociechy – im też daj szansę! Zobaczysz, jaką będą miały frajdę z tego zajęcia. Jeżeli Twój stolik kawowy jest czarny lub kolorowy, wybierz białe farbki. 

Pamiętaj, że dobrym sposobem na odmianę salonu jest małe przemeblowanie. Bardzo pomóc może przesunięcie stolika w inne miejsce. Gdy połączysz to z którymś z przedstawionych przez nas sposobów na odmianę tego mebla, możesz uzyskać świetny efekt.

Zdj. główne: Nathan Oakley/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*