Za ciasne jeansy? Mamy na to patent!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Za ciasne jeansy? Mamy na to patent!

Idealnie dopasowana para jeansów jest tym, co wszystkie kochamy, jednak niestety często to tylko przejściowy stan. Pranie, wilgotność powietrza, a także nasze ciało, które naturalnie zmienia się zależnie od cyklu miesiączkowego i pory dnia. To wszystko wpływa na nasz wygląd i samopoczucie w dżinsach. Mamy jednak na to wpływ. Wystarczy kilka prostych zabiegów, by spodnie leżały na Tobie, jak trzeba.

Spryskaj i rozciągnij

Do skorzystania z pierwszej metody będziesz potrzebować letniej wody i butelki ze spryskiwaczem (jeśli nie masz takiej w domu, wykorzystać zwilżony ręcznik lub ściereczkę).

Namocz delikatnie partie materiału, którym chcesz nadać sprężystości – okolice ud, łydek, kolan, pośladków czy pas spodni. Następnie porozciągaj je, chwytając za krańce jeansów. Przymierz spodnie, jeśli nadal nie są idealne, powtórz powyższe czynności i spróbuj je ubrać ponownie.

Fot. Teona Swift/ pexels.com

Zmocz wodą i ubierz na siebie

Włóż spodnie pod kran w zlewie lub wannie i zmocz je całe letnią wodą. Następny krok będzie mało przyjemny… Załóż mokre spodnie i wykonaj kilka ćwiczeń, by trochę je rozciągnąć (na przykład przysiady, bieg w miejscu, kucanie, wykopy w tył, przód oraz bok). Najlepiej gdybyś po tym wszystkim pozwoliła jeansom wyschnąć na sobie, ale możesz je również ściągnąć i wysuszyć na powietrzu.

Użyj suszarki

Tym razem metoda bez użycia wody. Rozgrzej przy pomocy suszarki miejsca, które są za ciasne. Następnie chwyć za krawędzie i porozciągaj materiał. Przymierz jeansy i w razie potrzeby, ściągnij je i powtórz trik z suszarką.

Przeczytaj też: Co zrobić ze starymi jeansami? Oto 11 sposobów na ich metamorfozę

Zdjęcie główne: Andrea Yurko/ pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*