Kiedyś dziewczyny hojnie obdarzone piegami starały się za wszelką cenę je zakryć. Dziś prezentują je z dumą. Ponadto coraz więcej kobiet, które piegów na swoich twarzach nie mają, szukają sposobów, które choć na chwile pozwolą im cieszyć się uroczymi kropkami. Należysz do tej drugiej grupy? Doradzimy Ci, co zrobić, by na Twojej twarzy zagościły piegi!
Coraz więcej kobiet decyduje się na permanentne piegi, czyli po prostu ich wytatuowanie. Taki rodzaj makijażu utrzymuje się na twarzy ok. 2 lat. Musisz więc być w stu procentach zdecydowana, że chcesz być posiadaczką piegów. Wykonanie brązowych plamek na nosie i policzkach to koszt ok. 500 zł. Jeżeli jednak nie jesteś przekonana, czy piegi na stałe to dobry pomysł, wypróbuj krótkotrwałe i mniej inwazyjne metody.
Naturalny wygląd piegów na twarzy pozwala uzyskać henna do tatuaży. Efekt utrzymuje się na skórze nawet kilka tygodni. Pamiętaj, by przed wykonaniem piegów zrobić próbę uczuleniową, a preparat nakładać na wypeelingowaną skórę.
Do wykonania piegów świetnie sprawdzi się eyeliner w brązowym kolorze. Wykonanie nim piegów jest bardzo łatwe. Wystarczy nakładać go w niewielkich ilościach na skórę, przyklepując gotowe piegi opuszkami palców. Dzięki temu uzyskamy naturalny efekt. Takie piegi z łatwością zmyjesz pod koniec dnia wraz z resztą makijażu.
Kredka do brwi, dzięki swojej konsystencji, jest nieco bardziej trwała niż eyeliner. Nie musisz więc obawiać się, że piegi znikną po kontakcie z potem lub wodą.
Sposób wylansowany przez tiktokerki. Twarz spryskaj brązowym sprayem do ukrywania odrostu na włosach. Wcześniej psiknij kilka razy produktem na kartkę, by wybrać odpowiednią siłę nacisku.
Producenci kosmetyczni, przyglądając się piegowemu szaleństwu, wypuścili na rynek produkty, które przeznaczone są do wykonywania piegów w domowym zaciszu. Pisaki do piegów są niezwykle łatwe w użyciu i pozwalają na uzyskanie naturalnego efektu.
Wykonując piegi, zależy nam na uzyskaniu jak najbardziej naturalnego efektu. Przyjrzyj się zdjęciom piegów w internecie – nie są to równo od siebie oddalone kropki. Każdy pieg jest inny – niektóre są bardziej okrągłe, inne przybierają bardziej plamisty kształt. Rzadko kiedy koncentrują się w jednym miejscu, zazwyczaj są asymetrycznie rozsypane po twarzy. Ich skupiska znajdują się w miejscach najbardziej wystawionych na promienie słoneczne: na nosie, policzkach, czole, ramionach i dekolcie.
Zdj. główne: Daniil Lebedev/unsplash.com