Cienie pod oczami to problem niejednej osoby. Przez nie twarz wygląda na wiecznie zmęczoną. Podkrążone oczy mogą być uwarunkowane genetycznie lub wynikać z przemęczenia.
W każdym razie wyglądają nieestetycznie, a osoby je posiadające nie są z nich zadowolone. Poniżej przedstawiono kilka sposobów na to, jak w naturalny i domowy sposób pozbyć się cieni pod oczami.
Maseczkę niezwykle łatwo przygotować, a efekty jej działania są wprost zdumiewające. Jak powszechnie wiadomo surowy ogórek i ziemniak mają dobroczynny wpływ na opuchnięte i podkrążone oczy. Ogórek swoje działanie zawdzięcza przeciwutleniaczom i flawonoidom zawartym w jego składzie. Składniki zmniejszają zaczerwienienie, obrzęk i podrażnienia. Z kolei surowy ziemniak działa ściągająco i pomaga w usuwaniu zatrzymanej wody pod oczami.
Do jej wykonania potrzebujesz ¼ surowego ziemniaka, ¼ ogórka oraz kapsułki z witaminą E. Warzywa musisz zetrzeć na tarce, a następnie zmieszać z witaminą E. Całość warto zawinąć w gazę i włożyć do lodówki na około 2 godziny. Po upływie tego czasu nałóż gazę z maseczką na oczy. Pozostaw na 30 minut. Alternatywnie można nie zawijać maseczki w gazę, tylko po wymieszaniu składników schłodzić ją, a następnie nałożyć na cienie. Wybierając ten sposób, musisz uważać, aby składniki nie dostały się do Twoich oczu. Po nałożeniu maseczki odczekaj 15 minut, a następnie zmyj resztki zimną wodą.
Użycie torebek z zieloną lub czarną herbatą to bardzo prosty sposób na pozbycie się cieni pod oczami. Zawierają one kofeinę, która obkurcza naczynia krwionośne. Co więcej, herbaty bogate są w garbniki, które pobudzają krążenie krwi.
Aby wspomniana metoda była skuteczna, musisz torebki herbaty umieścić w gorącej wodzie. Następnie wyjmij je, ochłodź i delikatnie osusz. Herbata zawarta w torebkach musi mieć temperaturę pokojową lub być lekko ciepła. Tak przygotowaną należy umieścić w obrębie oczu i pozostawić na 20 minut. Po upływie wyznaczonego czasu twarz należy przepłukać ciepłą wodą celem usunięcia pozostałości po herbacie.
Jabłko stanowi bogate źródło witamin i antyoksydantów. Zawiera dużo witaminy C. Pomaga w odbudowie komórek oraz ma działanie rozjaśniające. Z kolei oliwa z oliwek doskonale nawilża cerę, tworzy warstwę nieprzepuszczalną, która zapobiega wysuszeniu oraz pełna jest wartości odżywczych. Po połączeniu te dwa składniki tworzą idealną mieszankę służącą do walki z cieniami pod oczami. Należy pamiętać, aby wybrać oliwę wysokiej jakości. Nie powinna mieć żadnych innych dodatków, ponieważ może stracić swoje dobroczynne właściwości.
Do jej wykonania potrzeba ½ średniej wielkości jabłka oraz 1 łyżkę oliwy. Na początku należy pociąć jabłko na drobne kawałki, a następnie podgotować z odrobiną wody. Gorąca ciecz ułatwi rozdrobnienie jabłka, musi się z niego utworzyć mus. Następnie należy dodać oliwę z oliwek i dokładnie wymieszać. Poczekaj, aż mieszanina osiągnie temperaturę pokojową. Możesz na chwilę włożyć ją do lodówki. Następnie nałóż ją na powieki, uważając, aby mikstura nie dostała się do oczu. Nakryj twarz wilgotnym ręcznikiem i odczekaj 30 minut. Po tym czasie zmyj maseczkę letnią wodą i posmaruj skórę kremem nawilżającym.
Wysokiej jakości oleje mają dobroczynny wpływ na skórę twarzy. Można je zamiennie stosować z natłuszczającymi kosmetykami drogeryjnymi. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się oleje: kokosowy, z migdałów i z awokado. Pierwszy wygładza zmarszczki, przyspiesza regeneracją naskórka, nawilża i zmniejsza cienie pod oczami. Z kolei kombinacja oleju z migdałów i awokado natłuszcza, zapobiega wysychaniu cery oraz odżywia.
Olej kokosowy należy nanieść na okolice oczu i równomiernie rozprowadzić. Zaleca się delikatnie pomasować skórę, ponieważ produkt szybciej się wchłonie. Następnie po 30 minutach należy zmyć go chłodną wodą i nałożyć krem pod oczy. Z kolei, aby przygotować mieszaninę olejów, należy połączyć ze sobą 3 krople oleju z migdałów i 3 krople oleju z awokado. Następnie nałożyć na cienie pod oczami, delikatnie masując. Pozostawić do czasu aż mieszanina się wchłonie lub na całą noc. Jest to niezwykle delikatna maseczka, która nie podrażnia skóry.
Przeczytaj też: Zabiegi SPA, które możesz wykonać we własnej łazience
Zdjęcie główne: Polina Kovaleva/ pexels.com