Jak samodzielnie zrobić mleczko do demakijażu i dlaczego jest to lepsza opcja niż używanie płynu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak samodzielnie zrobić mleczko do demakijażu i dlaczego jest to lepsza opcja niż używanie płynu?

Zdrowy wygląd skóry jest niemożliwy do osiągnięcia bez skutecznego demakijażu. Wśród kobiet można znaleźć zwolenniczki różnych produktów do usuwania makijażu. Podpowiadamy, które lepiej wybrać!

Codzienny demakijaż jest prawdopodobnie najważniejszą częścią pielęgnacji skóry twarzy. Dzięki stosowaniu skutecznych produktów cera jest poprawnie oczyszczona i lepiej przyjmuje składniki odżywcze zawarte w kremach.

Wyjaśniamy, jak dobrać odpowiedni preparat oraz przedstawiamy sprawdzone domowe sposoby na naturalne mleczka do demakijażu. Mamy nadzieję, że wskazówki okażą się pomocne!

Demakijaż – co musisz wiedzieć?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że demakijaż należy wykonywać każdego dnia przed snem. Pomimo obowiązków lub zmęczenia warto poświęcić te kilka minut na usunięcie resztek makijażu z twarzy. To podstawa do walki z wypryskami i innymi niedoskonałościami.

Demakijaż należy wykonywać starannie – szczególnie w przypadku makijażu wodoodpornego warto poświęcić na to więcej czasu. Niedokładnie zmyty podkład lub tusz do rzęs mogą powodować podrażnienie skóry i oczu. Z pomocą mleczka do demakijażu nie powinno być to jednak trudne. 

Mleczko a płyn do demakijażu – co wybrać

Wiele kobiet zastanawia się, czym w zasadzie różnią się produkty do demakijażu. Obecnie drogerie oprócz klasycznych płynów oferują także mleczka, olejki, toniki, pasty i wiele innych preparatów, które mają pomóc skutecznie usunąć makijaż z powierzchni skóry, przygotowując cerę do dalszego oczyszczania i pielęgnacji.

Płyn miceralny jest jednym z najdelikatniejszych preparatów. Jego formuła opiera się na wodzie z dodatkiem cząsteczek tłuszczowych. Niewątpliwie zaletą tego typu płynów jest to, że świetnie nadają się do cery wrażliwej. Z drugiej strony nie zawsze nadaje się do usuwania intensywnego lub wodoodpornego makijażu.

Mleczko to kosmetyk o gęstej i tłustej formule, który dokładnie i dogłębnie oczyszcza skórę po całym dniu. Jego zwolenniczki chwalą przede wszystkim fakt, że radzi sobie świetnie nawet z mocnym makijażem. Dermatolodzy i kosmetolodzy polecają ten produkt przede wszystkim paniom o suchej skórze.

Domowe sposoby na mleczko do demakijażu

Istnieje wiele receptur, które pomogą samodzielnie przygotować mleczko do zmywania makijażu za pomocą składników, które każda z nas z pewnością posiada w domu. Przedstawiamy nasze ulubione:

  1. Mleczko do demakijażu dla cery normalnej

Potrzebujesz: 10 g odtłuszczonego mleka, 10 ml olejku rycynowego, 10 ml olejku różanego, 50 ml przegotowanej wody. 

Mleko rozpuść w ciepłej wodzie, dodaj oleje. Całość przelej do zamykanej butelki, zakręć ją, a następnie mocno potrząsaj aż do dokładnego wymieszania składników. Mieszankę przechowuj w lodówce przez maksymalnie 7-10 dni.

  1. Mleczko do demakijażu dla cery tłustej

Potrzebujesz: 100 ml maślanki, 1 łyżkę soku z cytryny, 1 łyżkę płynnego miodu.

Składniki przełóż do zamykanej butelki, a następnie intensywnie nią wstrząsaj, aż do wymieszania. Mleczko nakładaj wacikiem na twarz, a następnie spłukuj ciepłą wodą.

  1. Mleczko do demakijażu dla cery mieszanej

Potrzebujesz: ½ szklanki miąższu świeżej dyni, ½ szklanki jogurtu naturalnego.

Miąższ dyni zmiksuj wraz z jogurtem na gładką masę. Odstaw na bok na 2 godziny. Preparat nakładaj na twarz, a następnie zmywaj ciepłą wodą. 

  1. Mleczko do demakijażu dla cery naczyniowej

Potrzebujesz: ½ szklanki maślanki naturalnej, 2 łyżeczki zmielonych kwiatów nagietka.

Kwiaty nagietka przełóż do niewielkiej miseczki, a następnie zalej maślanką. Podgrzewaj mieszankę w kąpieli wodnej przez około 30 minut, nie dopuszczając do jej wrzenia. Odłóż miseczkę na 2 godziny do ostudzenia. Po wystudzeniu przecedź mieszankę, wybierając kwiaty nagietka. Mleczko przechowuj w lodówce i zużyj w przeciągu tygodnia. 

Warto wypróbować te przepisy, które są zgodne z zapotrzebowaniem Twojego typu cery. Wraz z nabieraniem praktyki w tworzeniu domowych kosmetyków możesz zacząć samodzielnie eksperymentować, żeby jeszcze lepiej dostosować produkty do swoich preferencji. Powodzenia!

Przeczytaj też: Domowe zabiegi, za które Twoja skóra będzie dozgonnie wdzięczna

Zdjęcie główne: Prostock-studio/ adobestock.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*