Jak dobrać i nakładać korektor pod oczy?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dobrać i nakładać korektor pod oczy?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Aby makijaż całej twarzy wyglądał olśniewająco, musi być on bardzo precyzyjnie wykonany. Oznacza to, iż zarówno nakładając podkład, korektor i produkty sypkie musimy wykazać się dokładnością, ale również odpowiednim doborem kosmetyków.

Często bywa, że produkty osobno dają niesamowity efekt, ale razem nie potrafią współgrać. Wówczas cera może wyglądać ciężko i nieestetycznie. Szczególnie ciężka do malowania jest okolica oczu. O tym jak okiełznać korektor pod oczy i makijaż tej okolicy dowiesz się w poniższym artykule!

Czym charakteryzuje się okolica pod oczami?

Na początek warto zapamiętać, że obszar czoła, policzków, brody i nosa jest całkiem inny, niż ten pod oczami. Możesz to zaobserwować już po samym dotyku gołej skóry. Strefa oczu posiada o wiele delikatniejszy, cieńszy i wrażliwszy naskórek. Skóra ta wyróżnia się również brakiem gruczołów potowych i niewielką ilością gruczołów łojowych. Wszystkie te cechy będą wpływać na to, jak zachowuje się skóra pod oczami oraz jak reaguje na kosmetyki.

Podstawą pielęgnacji okolicy oczu powinno być nawilżanie. To dzięki niemu nie będziemy się zbyt wcześnie martwić zmarszczkami. Regularne nawilżanie wpływa również na wygląd makijażu oczu oraz skóry pod nimi. Wypielęgnowany naskórek odwdzięcza się równą strukturą, bez przesuszeń i innych problemów skórnych.

Jak dobrać korektor pod oczy?

Zanim wybierzesz korektor pod oczy, warto doprecyzować, czego konkretnie od niego oczekujesz. Być może posiadasz mocne cienie pod oczami i chcesz je zakryć produktem o mocnym kryciu. W przypadku gdy twoja okolica oczu jest zmęczona, dobrze sprawdzi się korektor rozświetlający pod oczy. Niektóre z korektorów posiadają wzbogacenie o właściwości pielęgnacyjne, co będzie świetnym rozwiązaniem dla posiadaczek suchej i problematycznej skóry pod oczami.

Najlepszy korektor pod oczy musi się cechować nie tylko dopasowaniem do twoich potrzeb, ale również delikatnością. Zbyt ciężkie produkty będą się osadzać w zmarszczkach i rolować. Oprócz tego ciężki korektor może przesuszyć okolicę oczu bądź podkreślić istniejące skórki.

Żródło: Materiał od klienta

Jak nakładać korektor pod oczy?

Podstawą ładnie wyglądającego makijażu jest odpowiednia pielęgnacja. Przed rozpoczęciem malowania pamiętaj o stonizowaniu i nawilżeniu całej twarzy, również okolicy pod oczami. Poczekaj, aż krem całkowicie się wchłonie i możesz przejść do dalszych kroków! Rozpocznij od nałożenia podkładu lub kremu BB na całą twarz. Bardzo dokładnie go rozprowadź, najlepiej za pomocą gąbeczki. Dobrze rozprowadzony podkład to podstawa dla korektora pod oczami. Jeżeli stosujesz cięższy bądź mocno kryjący podkład, omiń okolicę oczu. Najlepiej na nią nakładać produkty lekkie, dlatego połączenie mocnego podkładu i korektora mogłoby skończyć się rolowaniem produktów i ciastkowaniem.

Po wpracowaniu podkładu nałóż odpowiedni korektor. Dla dokładnego wprowadzenia go w skórę najpierw wklep go palcami, a następnie popraw gąbeczką. Ostatni krok to pudrowanie – rodzaj pudru możesz dobrać w zależności od swoich potrzeb cery bądź zastosować osobny pod oczy. Zależy to od efektu, jaki chcesz uzyskać, czy skóra pod oczami ma być idealnie wygładzona, czy nadal wyglądająca naturalnie. Jeżeli nie wiesz, na jaki się zdecydować polecamy specjalne pudry pod oczy. Dzięki nim będziesz mieć pewność pięknego i gładkiego wyglądu okolicy pod oczami!

Zdjęcia: Materiał od klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*