Jak dbać o skórę w okresie wiosenno-letnim?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dbać o skórę w okresie wiosenno-letnim?

Nasza skóra po zimie potrzebuje szczególnej opieki. Zimą, gdy zakrywamy nasze ciało grubą warstwą ubrań, zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji. Dopiero wiosną, gdy robi się coraz cieplej, chcemy cieszyć się gładką i rozświetloną skórą. Jakie kroki warto podjąć w tym celu?

Regularnie nawilżaj skórę

O regularnym nawilżaniu skóry niestety często zdarza nam się zapomnieć. Jednak systematyczne działanie może się stać naprawdę przyjemnym rytuałem. Skórę można nawilżać na różne sposoby: wcierając w nią balsamy, musy, olejki, a nawet dzięki dolewaniu do kąpieli specjalnych nawilżających ekstraktów. Niektóre z nich, oprócz intensywnego nawilżenia, zapewniają także przepiękny, relaksujący zapach.

Chroń skórę przed promieniowaniem UV

Promieniowanie UVA bardzo głęboko wnika w tkanki skórne i powoduje szybsze starzenie. Natomiast promieniowanie UVB może powodować porażenie słoneczne. Skuteczne zabezpieczenie zapewniają filtry przeciwsłoneczne z szerokim spektrum ochrony (najlepiej nie mniejszym niż SPF 15). W ten sposób ustrzeżesz swoją skórę przed wczesnym starzeniem się, głębokimi zmarszczkami, przebarwieniami oraz nowotworami.

Pij dużo wody

Nawodniona skóra to zdrowa skóra. Nawadnianie się od środka to gwarancja prawidłowo funkcjonującego organizmu, a co za tym idzie nawilżonej cery i lepszego samopoczucia. Aby zachować odpowiedni poziom nawodnienia, dziennie należy pić około 2 litrów wody. Pij nawet wtedy, gdy nie jesteś spragniona. Pierwszą porcję wypij od razu po przebudzeniu, a ostatnich kilku łyków tuż przed snem.

Wprowadź do swojej diety antyoksydanty

Wzbogacenie swojej diety o antyoksydanty może przynieść rewelacyjne skutki dla naszej cery. Jagody, orzechy, granaty, zielona herbata… To tylko niektóre składniki, które nazywane są „strażnikami młodości”, gdyż pomagają naszej skórze w zachowaniu młodego wyglądu. Nie można także zapominać o kwasach omega-3 w naszej codziennej diecie, gdyż sprawiają one, że skóra wygląda na zdrową, a niedoskonałości szybciej się goją. Znajdziemy je m.in. w rybach i olejach.

Regularnie złuszczaj martwy naskórek

Jeśli marzy Ci się piękna i promienista skóra, nie możesz zapominać o regularnym wykonywaniu peelingu. Chlorowana woda, piasek, ciepły wiatr… wszystko to osadza się na naszej skórze i zwiększa ilość martwych komórek. Peeling wykonywany regularnie 2–3 razy w tygodniu pomaga je usunąć i nadaje skórze świeżego wyglądu.

Opalaj się w odpowiednich godzinach

Marzysz o pięknej przybrązowionej skórze? Ciepłe pory roku zachęcają do opalania się, jednak należy zachować zdrowy rozsądek. Najsilniejsze słońce jest między godzinami 10 a 16. Wtedy nie należy zbyt długo przebywać na słońcu, gdyż może dojść do poparzeń. Oczywiście nie należy także zapominać o nakładaniu kremów z filtrem. Nie rezygnuj także całkowicie z kąpieli słonecznych. Witamina D3 jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i utrzymania gładkości i nawilżenia skóry.

Starannie dobieraj garderobę

Wiosna i lato to pory roku, w których szczególnie należy zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów uszyte są nasze ubrania. Bawełna chroni nas przed promieniowaniem słonecznym, jednak tylko wtedy, gdy jest biała. Wiosną i latem świetnie sprawdzają się len oraz inne przewiewne i naturalne tkaniny. Pamiętaj również o nakryciu głowy.

Zdj. główne: Content Pixie/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*