Co można zrobić ze starych skarpetek?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co można zrobić ze starych skarpetek?

Skarpetki bez pary, których po każdym praniu jest coraz więcej – znasz ten problem? Jeżeli masz w szafie niepotrzebne skarpetki, nie musisz ich od razu wyrzucać! W tym artykule podpowiadamy, co można zrobić ze starych skarpetek. 

Zabawki dla dzieci

Wykorzystywanie skarpetek do tworzenia lalek i marionetek było znane już wiele lat temu. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, a w dodatku może być świetną zabawą pobudzającą wyobraźnię! Co będzie Ci potrzebne do wykonania skarpetkowych marionetek? Przede wszystkim włóczka, nici, wstążki, guziki oraz oczywiście skarpetki. Ta część skarpetki, która jest przeznaczona na palce, teraz będzie głową zabawki. Po nałożeniu jej na rękę będziesz udawać, że pacynka mówi.

Ubranka dla lalek

Pozostając w temacie zabawek dla dzieci, przychodzimy z kolejną inspiracją na wykorzystanie skarpetek. Można z nich śmiało wykonać ubranka dla lalek. Jest to rozwiązanie tanie, a w tworzenie ich można zaangażować dzieciaki. Będzie to genialny sposób na zabawę. 

Antystresowy gniotek

To doskonały pomysł na wykorzystanie skarpet. Jeżeli ugniatanie Cię odstresowuje, spróbuj wykonać domowego gniotka. Do skarpetki wsyp ryż lub kaszę. Zawiąż mocny węzeł w taki sposób, aby zawartość była jak najbardziej zbita i gotowe!

Szmatki do czyszczenia

Bardzo praktycznym rozwiązaniem problemu pojedynczych skarpetek jest wykonanie z nich szmatek do sprzątania. Jeżeli chcesz wycierać nimi kurz, wybierz zwykłą skarpetkę, natomiast polerowanie powierzchni będzie efektywne przy użyciu rajstop i pończoch. 

Bezuciskowe gumki do włosów

O gumkach ze skarpetek niewiele się mówi, a są one bardzo przydatne i doskonałe do włosów falowanych i kręconych. Wystarczy, że odetniesz nożyczkami pasek o szerokości około dwóch centymetrów. Zaletą takiej gumki będzie to, że nie będzie uciskała włosów w żadnym miejscu i nie będzie tworzyła zagnieceń. Posiadaczki kręconych włosów koniecznie muszą spróbować tego rozwiązania!

Zabawki dla zwierząt

Właściciele zwierzaków wiedzą, jak szybko niszczą one swoje zabawki, które nierzadko są bardzo drogie. Dlatego warto rozważyć wykonanie ich ze starych skarpetek! Dzięki temu, że będzie to tanie, pies lub kot będzie mógł taką zabawkę śmiało rozszarpać. Jak zrobić zabawkę? Wystarczy jedną skarpetkę wypchać innymi i zawiązać mocny węzeł. 

Ozdoba na kubki

Pewnie nieraz widziałaś w sklepach drogie kubki ozdobione sweterkowym materiałem. Zazwyczaj jest to materiał nałożony na zwykłe białe naczynie, które samo w sobie jest bardzo tanie. Jeżeli zaopatrzysz się w taki kubek i znajdziesz skarpetkę, która będzie miała ładny kolor i wzór, możesz spróbować zrobić coś podobnego w domu. Możesz posłużyć się maszyną do szycia, aby ładnie wykończyć krawędzie materiału. A jeżeli nie uda Ci się wykonać tego, co zaplanowałaś, nie będzie to wyglądało atrakcyjnie – nic nie tracisz, przecież to tylko stara skarpetka!

Zdj. główne: Gabriel González/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*