Zimowy płaszcz idealny – jak dobrać rozmiar?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Zimowy płaszcz idealny – jak dobrać rozmiar?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dobrze dobrany płaszcz to podstawa udanej stylizacji na zimę. Podkreśli mocne strony sylwetki i zamaskuje jej niedoskonałości. Żeby to się stało, trzeba jednak wybrać model o idealnym rozmiarze i fasonie. Jeśli dopiero planujesz zakup pierwszego płaszcza, dowiedz się najpierw, jak najlepiej go dobrać!

Męskie wełniane płaszcze zimowe to klasyka, która przez wiele lat dominowała na ulicach miast. Wraz z końcem XX wieku została ona zastąpiona przez kurtki – nie tak eleganckie, za to bardziej praktyczne. Dzisiejsi mężczyźni ponownie zaczęli doceniać wygląd płaszczy i w efekcie coraz częściej pojawiają się na ulicach. Nie wszyscy z nich prezentują się tak elegancko, jakby mogli. Sekretem idealnie wyglądającego płaszcza jest dobór jego rozmiaru. Ważne jest również to, jaki ma krój i z jakiego materiału został uszyty.

Jaka powinna być długość płaszcza zimowego męskiego?

Gdy chodzi o rozmiar płaszcza, pierwsze, na co należy zwrócić uwagę, to jego długość. Jeśli jest on tradycyjnego kroju, sięga on do kostek. Taki ubiór jest jednak coraz rzadziej widziany na ulicach. Jest tak, ponieważ jego krój służy głównie wysokim mężczyznom. Ci, którzy są niżsi, decydują się raczej na krótsze modele, sięgające do kolan. Istnieją także stroje nazywane płaszczami ze względu na krój, ale będące w rzeczywistości kurtkami – ze względu na ich długość – te sięgają zaledwie do połowy bioder. Wybór jest więc szeroki, ale warto pamiętać tu o jednej zasadzie. Im mężczyzną jest niższy, tym bardziej posłuży jego sylwetce krótszy płaszcz, który optycznie ją wydłuży.

Jaki powinien być materiał płaszcza zimowego męskiego?

Przyjęło się, że płaszcz powinien być wykonany w 100% z wełny, najlepiej z dodatkiem kaszmiru. Te materiały są drogie, dlatego w sieciówkach dominują raczej okrycia wykonane w części lub w całości ze sztucznego materiały, np. poliestru. Takich płaszczy nie zawsze trzeba skreślać już na starcie. Sztuczna tkanina sztucznej tkaninie nierówna. Czasami materiał będzie w nieestetyczny sposób odbijać światło, może też być słabo oddychający. Podczas przymierzania trzeba to koniecznie sprawdzić. Jeśli kupujesz w internecie, najlepiej zdaj się na wełnę. Pamiętaj również, że możesz odesłać przesyłkę w ciągu 14 dni. Tutaj sprawdzisz wysokiej jakości kurtki i płaszcze: https://milermenswear.com/kategoria/plaszcze-i-kurtki-meskie.

Rozmiar zimowego płaszcza męskiego ma duże znaczenie dla tego, jak będzie się on prezentował. Pamiętaj o odpowiedniej jego długości i szerokości. Zwróć uwagę na to, jak leży na ramionach. Ważna jest też długość rękawów. Wciąż nie wiesz, jaki płaszcz kupić? Sprawdź https://milermenswear.com/, gdzie na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*