Świeczka do masażu – czy można zrobić ją samodzielnie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Świeczka do masażu – czy można zrobić ją samodzielnie?

Masaż jest łatwo dostępną formą relaksu. Wykonany przez profesjonalistę czy bliską osobę pozwala się odprężyć. Podczas zabiegu zazwyczaj stosuje się pachnące balsamy i olejki, dzięki którym masowanie jest jeszcze przyjemniejsze. Popularnością cieszą się także świece do masażu.

Wbrew pozorom naturalna świeca do masażu nie jest świeczką aromatyzującą – to balsam w formie świecy. Kosmetyk wykazuje działanie pielęgnacyjne i aromaterapeutyczne, pomaga rozluźnić napięte mięśnie, odżywia i regeneruje skórę.

Świece do masażu wykonuje się z bezpiecznych dla skóry surowców, które charakteryzują się niższą temperaturą topnienia i nie wywołują poparzeń i podrażnień. Jeśli marzy nam się domowe spa z masażem, balsam w formie świecy możemy przygotować samodzielnie.

Świeca do masażu – jakie produkty wybrać?

Ze względu na to, że podczas masażu skóra ma bezpośredni kontakt z roztopionym woskiem, musimy szczególnie starannie dobrać półprodukty, z których wykonamy świecę. Jej głównym składnikiem jest wosk pochodzenia naturalnego, zapewniający naszemu produktowi stałą konsystencję. Dobrym wyborem będzie masło shea, które zawiera witaminy A i E i wykazuje dobrą topliwość, dzięki czemu świetnie sprawdza się podczas wyrabiania świecy do masażu. Poza tym skutecznie nawilża i regeneruje skórę. Jako bazę świecy do masażu możemy także zastosować olej kokosowy o działaniu nawilżającym i antybakteryjnym, bezpieczny dla alergików wosk pszczeli, który chroni skórę przed wysuszeniem, bądź wosk sojowy, zmiękczający skórę.

Aby zwiększyć właściwości nawilżające i regenerujące naszej świecy do masażu, do kosmetyku możemy dodać:

  • masło kakaowe – natłuszcza i wygładza, ujednolica koloryt i wspomaga regenerację skóry, a także przeciwdziała jej starzeniu,
  • olejek migdałowy – ujędrnia i odżywia skórę. Szybko się wchłania.

W świecach do masażu kluczową rolę odgrywa także zapach, który wpływa na atmosferę relaksującego zabiegu. Podczas wykonywania domowego kosmetyku nie zapomnijmy o dodaniu do niego aromatu. Olejki eteryczne nie tylko poprawiają samopoczucie, lecz także pomagają w leczeniu problemów zdrowotnych, ułatwiają zasypianie i koją nerwy. Działaniem energetyzującym wyróżniają się olejek pomarańczowy i cytrynowy. Jeśli zależy nam na rozluźnieniu, sięgnijmy po zapach różany, lawendowy, sosnowy lub bergamotowy.

Jak zrobić świecę do masażu?

Aby samodzielnie wykonać świecę do masażu, musimy przygotować:

  • szklany pojemniczek, kubek lub filiżankę,
  • wybraną bazę, na przykład masło shea lub wosk (w ilości zbliżonej do pojemności pojemniczka),
  • masło kakaowe lub olejek migdałowy (około 10 ml),
  • wybrany olejek eteryczny (około 5 kropli na każde 150 ml produktu),
  • ewentualnie suszone płatki kwiatów lub zioła,
  • bawełniany knot.

Sposób wykonania świecy

  1. Do pojemniczka przymocowujemy bawełniany knot. Możemy wspomóc się ołówkiem, do którego przywiążemy sznurek, dzięki czemu pozostanie on nieruchomy.
  2. W kąpieli wodnej rozpuszczamy bazę i dodatki, na przykład masło. Pilnujmy, aby nie doprowadzić do zagotowania składników.
  3. Rozpuszczone surowce dokładnie mieszamy i dodajemy do nich olejek eteryczny.
  4. Masę przelewamy do przygotowanego pojemnika z knotem. Gdy lekko stężeje, możemy ją udekorować suszonymi płatkami kwiatów lub ziołami.
  5. Gotową świecę pozostawiamy do wystygnięcia.

zdj. główne: andreas160578/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

pięć × 5 =