Ozdób swoje włosy perełkami! Proste spinki, które możesz zrobić sama w domu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ozdób swoje włosy perełkami! Proste spinki, które możesz zrobić sama w domu

Perełki to hit, który utrzymuje się już od kilku sezonów. Nosimy je jako biżuterię – czyli w najbardziej klasycznej formie, na naszych ubraniach (na przykład jeansowych katana z perełkami), a także ozdobach do włosów. Na rynku dostępne są strojne opaski oraz spinki w najróżniejszych formach. Te ostatnie możesz  prosty sposób wykonać samodzielnie w domu. Na pewno się przydadzą, nawet, jeśli posiadasz już sporą kolekcję takich dodatków.

Przygotuj:

  • Perełki dowolnej wielkości (mogą być o różnej lub identycznej średnicy, w zależności od tego, na jaki projekt się zdecydujesz)
  • Spinki metalowe – baza (najlepsze będą wsuwki o dowolnym kolorze, choć najładniej będą prezentować się złote oraz klamerki, mogą być to również spinki łamane, ale są one najtrudniejsze do wykonania i najmniej stabilne)
  • Pistolet z klejem na gorąco
  • Bezbarwną gumkę jubilerską na szpulce

Sposób wykonania:

Najpierw musisz wybrać rodzaj spinki i zwizualizować sobie swój projekt. W przypadku wsuwek jako mocowania możesz użyć samego kleju (wersja najmniej trwała), samej gumki lub obu tych produktów (wersja najbardziej stabilna). Sytuacja ma się podobnie z klamerkami. Natomiast na spinkach łamanych sprawdzi się tylko gumka jubilerska bez kleju – całość musi pracować razem ze szkieletem.

Jeżeli używasz gumki jubilerskiej, zamocuj ją odpowiednio, zaczynając od główki (strona, gdzie łączy się górne i dolne ramię). Następnie zawlecz perełkę i owiń żyłkę ciasno wokół szkieletu (przy spince łamanej pozostaw nieco więcej luzu) i tak dalej. Na końcu zamocuj gumkę jubilerską. Żyłkę (zwłaszcza na końcach) i perełki możesz na bieżąco podklejać klejem na gorąco, by nadać im większą stabilność.

Sama zdecyduj, czy pokryjesz perełkami całą spinkę, czy tylko jej część. Możesz także pomieszać różne rozmiary kulek i stworzyć wyjątkowy wzór, który urozmaici cały projekt. Na spinkach łamanych istnieje także możliwość „zaplecenia” perełkowych nakładek – perełki są połączone ze sobą gumką jubilerską, ale nie są przytwierdzone do samego szkieletu. W takim przypadku konieczne jest wykonanie zakładek z obu stron, w które włożysz końcówki spinki łamanej.

Metoda na skróty: możesz wykorzystać również półpłaskie perełki w samoprzylepnych paskach. Nadają się najbardziej na spinki łamane, które mają największą powierzchnię. To jednak metoda mniej widowiskowa oraz dość nietrwała.

Inspiracje:

  • Wsuwki
  • Klipsy
  • Spinki łamane

Przeczytaj też: Jak samodzielnie zrobić opaskę do włosów?

Zdjęcie główne: Анна Орлова/ pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*