Jakie rodzaje warkoczy występują i jak zapleść każdy z nich?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie rodzaje warkoczy występują i jak zapleść każdy z nich?

Szukasz ponadczasowej i uniwersalnej fryzury na każdą okazję? Warkocz jest idealną odpowiedzią! Poznaj różne rodzaje splotów i naucz się samodzielnie je wykonać z pomocą naszych prostych wskazówek.

Warkocz to jedna z tych fryzur, która nigdy nie wyjdzie z mody. Zawdzięczamy to między innymi niezliczonym modyfikacjom, które każda kobieta może dostosować do własnych preferencji. Luźny i nonszalancki splot, a może klasyczny i elegancki? To Ty wybierasz! W tym poradniku podpowiadamy, jak krok po kroku zapleść najmodniejsze warkocze. Bez problemu wykonasz każdy z nich.

Klasyczne i ponadczasowe warkocze – jak je zapleść?

Moda na warkocze zdecydowanie wraca! Warto wiedzieć, jak zapleść uniwersalne, podstawowe rodzaje, ponieważ to na ich podstawie powstają różnorodne wariacje. Klasyczny warkocz to doskonała fryzura zarówno na wyjście, jak i do biura. Takie sploty szczególnie mogą się przydać w dni, kiedy Twoje włosy odmawiają posłuszeństwa i warkocz to jedyny sposób, żeby jakoś je ułożyć. Zaczynajmy!

  1. Warkocz klasyczny (tzw. angielski)

To najbardziej tradycyjny, a zarazem podstawowy rodzaj warkocza. Należy podzielić włosy na 3 równe pasma i przekładać je naprzemiennie – zaczyna się od prawego pasma nad środkowym, a następnie lewego nad środkowym. Następnie ponownie prawe, potem lewe i tak do końca. 

  1. Warkocz dobierany (tzw. francuski)

Choć zasada plecenia jest podobna, co w warkoczu klasycznym, to wersję francuską rozpoczyna się od niewielkich pasm przy czubku głowy. Przy każdym kolejnym ruchu należy dobrać cienkie pasmo z boku i dołączyć do zewnętrznego, kontynuując aż do końca. 

  1. Warkocz holenderski

To drugi rodzaj warkocza dobieranego, który nazywa się także warkoczem odwróconym. Plecie się go tak samo jak model francuski, ale zamiast przekładać pasma nad środkowym – przekładamy pod nim. Warkocz holenderski można także wykonywać bez dobierania włosów. 

  1. Kłos / jodełka 

Zaczynamy od podzielenia włosów na dwie równe części. Następnie przekładamy pomiędzy nie cienkie pasma wydzielane kolejno z lewej, a potem prawej strony włosów. Można też lekko zmodyfikować kłosa i zacząć go od czubka głowy, robiąc w ten sposób jodełkę dobieraną.

Najmodniejsze rodzaje warkoczy w tym sezonie, które musisz znać!

Fryzury z warkoczami pojawiały się licznie na pokazach mody największych projektantów. W tym sezonie mamy czym się inspirować. Przedstawiamy świeże trendy prosto z wybiegów, które urozmaicą Twoje stylizacje.

  1. Lina 

To ciekawa fryzura, która przypomina gruby sznur – taki efekt możesz uzyskać dzięki skręceniu obu pasm w lewo wokół własnej osi, a potem przejściu do skręcania ich ze sobą w odwrotną (prawą) stronę. Równie efektownie wygląda zapleciona w formie wysoko ułożonego kucyka. 

  1. Warkocz wodospad 

Fryzura znana też pod angielską nazwą waterfall braid. Ten niezwykle delikatny i dziewczęcy splot łączy warkocz z rozpuszczonymi włosami. Wykonasz go z trzech cienkich pasm, zaczynając od skroni. Przełóż dolne pasmo nad środkowe, a do górnego dobierz trochę luźnych włosów. Powtarzaj czynności aż do środka głowy i zabezpiecz gumką. To samo wykonaj z drugiej strony i na końcu połącz warkocze razem. 

  1. Syreni warkocz 

Można go znaleźć też pod nazwą mermaid braid. To warkocz wykonany na bazie kłosa. Wykorzystuj do niego bardzo cienkie pasma włosów, a następnie zwiększ objętość splotu, wyciągając lekko i luzując niektóre pasma. 

  1. Warkocz korona 

To rodzaj warkocza dobieranego, który wymaga nieco wprawy. Wykonasz go, dzieląc włosy na pół i plotąc dwa warkocze wokół głowy. Aby fryzura dobrze się trzymała, możesz użyć dodatkowych wsuwek. 

Warkocze są przede wszystkim wygodne w noszeniu i niezwykle kobiece. Co więcej, dzięki różnorodności splotów możesz bez problemu dobrać idealną fryzurę do konkretnego ubioru i okazji. Warkocz angielski czy holenderski to świetny pomysł do codziennych stylizacji do pracy lub na zakupy. Szybko się go wykonuje, a dodatkowo nie wymaga stosowania dodatkowych spinek czy utrwalenia lakierem. Jeżeli wybierasz się na imprezę urodzinową do przyjaciółki, możesz śmiało zaszaleć i zapleść warkocz typu wodospad nadający fryzurze większej objętości. Wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba!

Przeczytaj też: 10 sposobów, aby zapuścić długie i lśniące włosy

Zdjęcie główne: Juan Naharro Gimenez/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*