Wiosna i lato to idealne pory roku na zorganizowanie przyjęcia weselnego we własnym ogrodzie. Podpowiadamy, jak odpowiednio zaaranżować przestrzeń na świeżym powietrzu, by goście czuli się w niej dobrze.
Coraz więcej par młodych decyduje się na wesele w plenerze, a trend ten wzrósł zwłaszcza w czasach pandemii, kiedy to przez pewien okres (przez obostrzenia) możliwa była tylko taka forma organizacji przyjęć. Jeśli zdecydujecie się na przyjęcie we własnym ogrodzie, możecie mieć naprawdę niezapomniane wspomnienia.
Świeże powietrze, dookoła mnóstwo zieleni, a do tego kwitnące drzewa i kwiaty – czy to nie idealne warunki na spędzenie czasu z najbliższymi w tym najważniejszym dla Was dniu? Oczywiście, że tak! Przyjęcia na salach weselnych to najbardziej powszechna opcja, decyduje się na nią niemal każda para młoda, ale może warto spróbować czegoś innego? Wówczas pojawia się mnóstwo pytań…Co jeśli nie dopisze pogoda? A co, jeśli mamy zbyt mało miejsca w ogrodzie? Przecież do tańca potrzebny jest stabilny parkiet, jak zaaranżować na niego miejsce na powietrzu? Wszystko da się zorganizować, jest to jedynie kwestia pełnej mobilizacji i przede wszystkim dobrej koncepcji, zawsze też można wynająć osobę, tzw. wedding plannera, czyli konsultanta ślubnego, który logistycznie pomoże zapanować parze młodej nad ich przyjęciem weselnym w ogrodzie.
Planując wesele w ogrodzie, musimy wziąć pod uwagę przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji, ponieważ od tego będzie zależna chociażby liczba gość, ale także formuła samego przyjęcia. Gdy mamy możliwości, by zorganizować wystawny bal w stylu glamour, to będziemy musieli zadbać o każdy detal, od perfekcyjnego skoszenia trawy, po wyrwanie każdego najmniejszego chwastu.
Oczywiście zaplanować i dopiąć na ostatni przysłowiowy guzik przed weselem można niemal wszystko, niemal, ponieważ nikt nie zapanuje nad pogodę, a prognozy jak wiadomo, są zmienne. Dlatego najbezpieczniejszą opcją jest impreza pod białym namiotem. Takie weselne namioty mają stabilną konstrukcję, więc niestraszne będą mu deszcz czy wiatr, a sam namiot można udekorować świetlnymi, subtelnymi ozdobami i lampkami. W plenerowej stylistyce ślubnej przeważają kolory pastelowe, jasne oraz biel i zieleń. Warto też dobrać dodatki, które wkomponują się w ogrodową imprezę. Chodzi m.in. o meble z palet, piknikowe rekwizyty czy papierowe lampiony. To akcesoria, które powinny być rozstawione poza namiotem, na zewnątrz, tak by goście zmęczenie np. tańcem, mogli odpocząć na ławce w ogrodzie. Jeśli chodzi o dekoracje, to niekoniecznie musimy je kupować, jest wiele wypożyczalni, w których można wypożyczyć ślubne ozdoby na wesele w plenerze.
O kwestie florystyczne nie będziemy się martwić, jeśli mamy piękną roślinność w ogrodzie, ale zawsze warto też zamówić np. ulubiony rodzaj kwiatów i rozstawić je na stołach weselnych w wazonach.
Jeśli pogoda dopisze, goście będą mogli swobodnie krążyć po ogrodzie. Fajnym pomysłem jest też rozstawienie stolików koktajlowych. Gdy biesiadnicy wyjdą na zewnątrz z namiotu weselnego odpocząć, będą mogli wziąć ze sobą filiżankę kawy, a taka koktajlówka będzie świetnym miejscem na jej postawienie.
Wesele zorganizowane w plenerze, to przede wszystkim bardzo romantyczna koncepcja, a w czasach trwającej epidemii także większe bezpieczeństwo epidemiologiczne z racji na otwartą przestrzeń. W plenerze na pewno panuje bardziej swobodna atmosfera niż na sali weselnej. Co prawda najwięcej zalet ma urządzenie wesela w ogrodzie w ciepłych miesiącach, ze względu na urok naturalnej roślinności i cieplejsze noce, ale niektóre pary młode kuszą się też na organizacje przyjęcia jesienią. Goście będą musieli dostosować ubiór do pory roku, ale przecież każda ma swój urok.
Przeczytaj też: Z naszą pomocą piękny bukiet na ślub wykonasz sama
Zdjęcie główne: Tirachard Kumtanom/ pexels.com